TOKİ tarafından başvuruları alınan projelerin çekilişleri belirtilen zamanlarda çekilmeye devam etmektedir. Hangi projeye başvuru yaptığını bilen vatandaşlar, Proje sırasına göre TOKİ evleri çekilişleri ne zaman olduğunu resmî sitesinden takip edebilir. 2019 yılı içerisinde başvuru sahipleri tarafından Türkiye’nin birçok ili için başvurular gerçekleşmiştir başvuru yapan ve TOKİ kura listesinde isimleri açıklanan vatandaşlarımız evlerine kavuştular.

Kendi bütçesine göre taksitlerle ev sahibi olmak isteyenlerin TOKİ kampanyalarını çok iyi takip etmeleri tavsiye edilmektedir. Böylece herkes kendi imkanları ölçüsünde aylık ödeme yaparak ev sahibi olabilmektedir. Bu sistem kira öder gibi ev sahibi olmak şeklinde de adlandırılmaktadır.

TOKİ Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

TOKİ kuraları yapıldıktan sonra vatandaşlara ilanı internet sitesinden yapılmaktadır TOKİ evlerinden birine başvuru yapıp hak kazanan kişiler İlandan sonra Toplu konut idaresine müracaat ederek evleri ile buluşmaktadır. Bu açıklamaların hepsi için TOKİ internet sitesi takip edilebilir. Burada açıklanan tarihlerde çekilişlerin yapılacağı ve sonraki işlemler hakkında buradan duyurular yapılmaktadır.

Ödeme İmkanları

TOKİ evleri başlangıç fiyatı 83 bin-271 bin arasında değişiyor. TOKİ çekilişlerinde çıkan konutların ödeme seçenekleri 20 yıla kadar uzanıyor. Konutlar için peşinat oranları, projeye göre değişiyor. Ve peşinata göre vade de uzayabiliyor. Vade süreleri de yine aynı şekilde projelere göre değişiyor. TOKİ herkes için gerekli olan ödeme imkanlarını sunuyor. Şehit aileleri, dul ve yetimlerine yüzde 10 peşin 240 ay vadeli, sabit taksit ödemeli konut satışı imkânı sunuyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

TOKİ evleri için başvuru şartları çok basittir. T.C. vatandaşı olmak, projenin uygulandığı il/ilçe sınırları içinde ikamet etmek, aynı yıl içerisinde TOKİ başvurusu yapmamış konut kredisi almamış olmak, kendisine veya ailesine ait mülkiyet tapusu olmamak, başvuru tarihi itibarıyla 25 yaşını doldurmak ve aylık ev gelirinin en az 5 bin tl olması şartlardandır. Bu şartlar sağlandığında TOKİ sonucunuz geçerli olacaktır. TOKİ çekilişleri yapıldığında sitede belirtilecektir. TOKİ kurasında adı çıkan kişiler böylece ev sahibi olmuş olur.1+1 2+1 3+1 ve 4+1 olmak üzere her bütçeye uygun TOKİ evleri sahiplerini beklemekte ve vatandaşlarımızın kullanımlarına sunulmuştur.