Kira ödemekten sıkıldınız, artık başınızı sokacağınız, “benim evim” diyebileceğiniz bir eve sahip olmak istiyorsunuz. Fakat herhangi bir birikiminiz yok ya da az peşinatla ev sahibi olmak sizi daha az zorlayacaksa; aylık taksitlerle ev sahibi olmanın yolları mevcuttur. Bu yolların en güvenlisi ve hızlı olanı ise hiç şüphesiz ki bankalardan alınan konut kredileridir.

Bankalardan Faizsiz Kredi Çekmek

Her banka faizsiz bir şekilde kredi vermez. Ev almanın yeni yolu faizsiz kredi veren bankalardır. Bu bankaların ise adında katılım ibaresi olmalıdır. Faizsiz kredi alabileceğiniz bankalar hem kamu yani devlete ait bankalar hem de özel sermayeli bankalar olabilir.

  • Vakıfbank Katılım

Katılım ibaresi olan bankalardan konut kredisi alarak ev sahibi olmak için, bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Peki bu şartlar nelerdir?

  • Bankalardan Faizsiz Kredi Çekmek İçin Gerekli Şartlar

Katılım bankalarının size sunmuş olduğu imkanlardan yararlanarak taksitle ev alın‎. Öncelikli olarak ev sahibi olmak için net bir geliriniz olması gerekmektedir. Bu geliri göstererek nüfus cüzdanınız ile bankalara başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce alacağınız evde karar kılmalısınız. Yine diğer bir şart olarak, almayı arzu ettiğiniz evin mutlaka tapusu ya da iskanı alınmış olması gerekmektedir. Karar kıldığınız evin fiyatı belirlenerek bankadan %75 oranında kredi alabilirsiniz. Bu durumda %25’lik kısmı siz karşılayacaksınız demektir. Yani az bir peşinat ödeyerek, faizsiz bir şekilde sizde ev sahibi olabilirsiniz.

Diğer Yollar

Bankaların yanı sıra, kimi kurumlar ve inşaat firmaları da ev sahibi olmak adına size birtakım kampanyalar ve olanaklar sunmaktadır. Öncelikle Katılımevim gibi pek çok kurum kura sistemi ile ev sahibi olmanıza yardımcı olur. Kuralar her ay noter huzurunda gerçekleşir ve herkesin ev sahibi olabilmesi için bir sistem geliştirilmiştir. Ayrıca yine inşaat firmaları bankaların aracılığını ortadan kaldırmak adına pek çok vatandaşa birebir kredi desteği vermektedir. Bu yollara başvurarak ve gerekli araştırmaları yaparak sizde kira öder gibi ev sahibi olun ve kendi eviniz olmasının tadını çıkararak huzur içinde oturun.