Ev hayali olan insanlar için ev sahibi olmak zor mu sorusuna verilecek cevap kişinin maddi durumuna göre değişir. Milyoner bir kişi için kiradan kurtulmak gibi dert yoktur. Çünkü o ev sahibi olmak için çok büyük zorluklar yaşamaz. Ülkemizin birçok yerindeki evi peşin para ile anında alabilir. Milyonerler için ev almak zor değildir. Onlar için de ultra lüksünü almak zorlayıcı olabilir.

Ülkemizde milyonlarca insanın asgari ücretle çalıştığı düşünülürse taksitle ev alma bile zorlayıcı olmaktadır. Yaşamının temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlanan birine taksitle ev al denildiğinde karşılığında nasıl sorusu ile karşılaşma olasılığı çok yüksektir.

Ülkemizin Ev Alma Yöntemleri

Her ülkenin ev almak için kurduğu sistem farklıdır. Ülkemizde ise birbirinden farklı ev alma yöntemi vardır. Dileyen kendine uygun olan yöntemlerden birini tercih ederek ev sahibi olabilir. Bunlar:

  • Kurumlardan veya inşaat şirketlerinden senetle ev almak
  • Faizli bankalardan konut kredisi almak
  • Katılım bankalarından faizsiz ev kredisi almak
  • Devlet Destekli Konut Almak
  • Toplu Konut Projelerinden ev alma
  • İnşaat firmalarının temelden veya lansmana özel olarak yaptığı kampanyalardan ve direkt inşaat firmasından ev almak
  • Katılımevim gibi kurumlardan kredisiz, faizsiz, peşinatsız ev almak

Zor Olanı Kolaylaştıran Sistem

İnsanların hayatlarını kolaylaştıracak bazı kurumlar vardır. Katılımevim de bu kurumlar arasında yerini almaktadır. Annelerimizin altın günü mantığı ile hizmet vermektedir. Kurumda kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin bir araya gelmektedir. Kişiler ay bir kişinin ev sahibi olması için insanlar birbirine yardımcı olmaktadır.

Aylık belli bir miktar maaşı olan kiracıya ev almak oldukça zor gelmektedir. Kredilerin yüksek faiz oranları ve dosya masrafı gibi ekstra alınan ücretler insanları kredisiz ev sistemine yönlendirmektedir. Kredisiz sistemlerden biri olan Katılımevim’de müşteriler kendi vadelerini kendileri belirler. Belirledikleri vadeye göre aylık taksitleri belirlenir. Böyle müşteriler kendilerini yormadan ödeyebilecekleri ve hiç artmayacak taksitlerle ev sahibi olurlar.

Ev almak ve yeni bir yaşama başlamak isteyenler için ev sahibi olmak zor mu sorusunun cevap bulması için firmalar pek çok seçenekler sunarak bu hayalin gerçek olması için hizmet sunmaktadır.