Çanakkale ev fiyatları tarihi ve turistik ilgi sebebiyle artış göstermektedir. İster sahibinden ister gayrimenkulden ev kiralanabilir. Sahibinden kiralama fiyatı daha uygun olacaktır. Çanakkale’nin tarihi dokusu ev kiralarındaki artışın sebebidir. Sahil kasabası olan ilçelerinde fiyatlar da pahalıdır. Ev kiralamak yerine kira öder gibi ev sahibi olunabilir. Nüfus yoğunluğunun az olduğu yerlerde ev kiraları daha uygun olacaktır. Ada ve geniş parselleri olan Çanakkale’de kişi başına düşen ağaçlı alan miktarı fazladır. Doğayla iç iç olan evler, Çanakkale’de ev fiyatlarını etkilemiştir.

Çanakkale de Ev Sahibi Olmak

Çanakkale’de ev sahibi olmak isteyenler için alan güzel ve yerleşkeye uygundur. Dolayısıyla konut kredisi yoluyla ev sahibi olunabilir. Peşin ödeme veya taksit imkanı ev sahibi olmayı kolaylaştıracaktır. Ev sahibi olmak isteyenler bazı şirketlerin avans usulü çalışma yöntemlerini de deneyebilirler. Vade farkı olmadan, senetsiz, kefilsiz Çanakkale’de ev sahibi olunabilir. 100 bin Türk lirasından başlayan fiyatlarla Bozcaada, Biga, Ayvalık gibi ilçelerde ev sahibi olunabilir.

Doğal alanın genişliği, tarihi kültürü ve muhteşem ev yapısı için Çanakkale’de ev sahibi olmak gerekir. Çanakkale’de ev sahibi olmak diğer şehirlerden farklıdır. Zira tarihi dokusu ile Çanakkale ataların yadigarıdır. Geçmişi yaşatmak için Çanakkale ev sahibi olmak isteyenlere iyi bir fırsattır. Çanakkale’de ev sahibi olmak isteyenler küçük bir şehir turu yaparak yerleşkeyi belirleyeceklerdir. Ev kredisi alarak ev almayı isteyenler açısından çok sayıda farklı seçenek vardır.

Çanakkale Evlerinin Genel Özellikleri

Çanakkale evlerini genel özellikleri incelendiğinde; eski kültüre ait kalıntılara rastlanılması mümkündür. Özellikle Bozcaada’da eski Türk ve Rum kültürünün izlerini taşımaktadır. Ahşap ve karkastan yapılan evler dayanıklıdır. Yıllarca varlığını koruyan evler yerleşkenin mirasıdır. Zamanında çıkan yangın neticesinde büyük kayıplar sebebiyle yeni yerleşkelerde ızgara sitemleri kullanılmıştır. Bu da evlerin daha kaliteli ve dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Satılık ev almak isteyenler açısından Çanakkale avantajlı seçenekler sunabiliyor.

Çanakkale evlerinin genel özellikleri arasında sağlam zeminler üzerinde olması, deniz sevisinin korunması gibi jeolojik yapıları da yer almaktadır. Bu yerleşkede yazlık da kiralamak mümkündür. Kısa süreli tatiller için idealdir. Yeni yerleşkeler, estetik açıdan güzel alanlar oluşturulmuştur. Bu sebeple tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelmektedir. Dolayısıyla Çanakkale’den ev kiralanabilir hatta ev satın alınabilir.