İstanbul gibi kozmopolitan bir şehirde yaşamak gerçekten çok zordur. Şehir, her sene farklı yerlerden olan göçlerle, oldukça fazla nüfus artışının olduğu bir yerdir. Bu kalabalık şehirde Beşiktaş, en fazla yaşamaya uygun yerlerden biridir. Pek çok lüks semte sahip olan ilçe, yüksek gelir seviyesine sahip kişilerin tercih sebebidir. Haliyle bölgedeki kiralık ev fiyatları oldukça yüksek olabilmektedir.

Beşiktaş İstanbul’un iki yakasını birbirine bağlayan köprülerin bulunduğu bir ilçedir. Burada nezih semtlerin yanı sıra, eski İstanbul Halkının vazgeçemediği mahalle havası taşıyan semtler de bulunmaktadır. Ayrıca üniversite öğrencileri de bu ilçeyi tercih etmekte ve kiralık ev arayanlar özellikle sahibinden olanları seçerek bir nebze olsun kira maliyetini azaltmaya çalışmaktadır.

Beşiktaş’ta Gayrimenkule Yatırım Yapmak Avantaj mı?

İstanbul’un tarih kokan ancak bir o kadar da medeni ilçelerinden birisi kuşkusuz Beşiktaş’tır. Toplam yirmi üç mahalleden oluşan ilçede ekonomi son derece gelişmiştir. Bu da bölgeye olan ilginin artmasına ve nüfusun hızla artarak, emlak piyasasının gelişmesine neden olmaktadır. Haliyle, satılık ev arayanların sayısı da buna oranla artmaktadır. Özellikle son zamanlarda konut projeleri kapsamında yeni ve lüks evlerin yapılması kişilerin ev arayışlarına çözüm olmaktadır.

Beşiktaş ilçesinden ev almak isteyenlerin bir kısmı oturma amaçlı alırken, önemli bir kısmı ise yatırım amacıyla konut sahibi olmak istemektedir. Çünkü ilçenin ekonomik açıdan gelişen bir yapıya sahip olması, konuta yapılacak yatırımın kazanç oranının artmasına neden olacaktır. Buna bağlı olarak ev fiyatları zamanla artarken, getirdiği kira geliri ile alıcısına büyük oranda fayda sağlayacaktır.

Beşiktaş İlçesinde Ev Satın Alabilmek İçin Alternatifler Nelerdir?

İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Beşiktaş’ta ev sahibi olmak isteyen kişilerin en fazla tercih ettiği seçeneklerin başında banka kredileri gelmektedir. Ancak, bu finansal kuruluşların avantajlı olarak müşterilerine sundukları krediler, göründüğü kadar avantajlı olmamaktadır.  Faize ek uygulanan ekstra maliyetler ile konut fiyatları olduğundan çok daha yüksek miktara gelebilmektedir.

Bu durumda farklı alternatifler denenebilmektedir. Örneğin konut projeleri sunan firmalarla anlaşarak senetle ev alma yoluna gidilebilir. Ancak, bu kişiler için risk taşıyabilmektedir. Peki bu durumda senetsiz ve kredisiz ev almak için neler yapılabilir? Faizsiz ev almanın yolu nedir? Bu soruların cevabı kesinlikle Katılımevim olacaktır.  Ev kredisi çekmeden, faiz ödemeden ve peşinatsız olarak azar azar taksitle ev almak için firmayı arayarak, firmanın katılımcısı olmak yeterlidir.