Bayrampaşa; ekonomisi ticaret ve endüstriye dayalı olan ilçelerinden biridir. Çalışan halkın büyük kesimi bu ilçede ikamet etmektedir. Bu da nüfus yoğunluğunun artmasına neden olmaktadır. Haliyle bölgenin emlak piyasası oldukça hareketlidir. İlçe halkı bölgenin kiralık ev fiyatları yüksek olduğu için satılık evlere yönelmişlerdir. Çünkü kiralık evler genel olarak yeni binalarda bulunmakta bu da evin kira bedelini yükseltmektedir.

Bayrampaşa gibi bir çok ilçeye yakın olan ve iş yoğunluğunun yaşandığı bir ilçede ev sahibi olmak kişilere avantaj sağlayabilmektedir. Bir kaç sene içerisinde alınan evin değeri oldukça yüksek olmakta bu da ilçede gayrimenkul yatırımının gelecek vaat ettiğini göstermektedir. Haliyle, satılık ev almak isteyenlerin sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Bayrampaşa İlçesinde Satılık Ev Almak Bir Avantaj mı?

Bayrampaşa ilçesi emlak yatırımcısının oldukça rağbet gösterdiği ilçelerden biridir. Sadece ilçe halkının değil, çevre ilçelerde yaşayan halkın da tercih etmesindeki en önemli sebep, ulaşım olanaklarının çok rahat olmasıdır. Bu da daha pahalı semtlerde yaşamaktansa en uygun konut fiyatları olan Bayrampaşa’yı tercih etmelerini sağlamaktadır.

Sadece ilçede yaşamak amacıyla değil, ilçede yatırım amacıyla konut sahibi olmak da elbette ki büyük avantajdır. İlçede son zamanlarda yeni yapılan binalarda artış olmuş, bu da ev fiyatları açısından çok daha fazla alternatiflerin oluşmasına neden olmuştur. Ancak, yine de pek çok kişinin kendi bütçesine göre satın alabileceği konutlara rastlamak mümkündür.

Satılık Ev Almak İçin Alternatifler Nelerdir?

Bayrampaşa gibi yoğun ilçelerde ev almak için farklı alternatifler bulunmaktadır. Bunlardan en fazla tercih edilen yöntem, banka kredileri aracılığıyla olandır. Ancak, başlarda avantajlı gibi görünse de kişilere eklediği ekstra maliyetler ile evin maliyeti çok daha yüksek olabilmektedir. Banka bunun yanında evi ipotek altına alarak, borç bitene kadar ödemede olan herhangi bir aksaklık anında evi sahibinden alabilmektedir.

Üstelik ödenen ücretler geri ödenmemekte ve müşteri mağdur olabilmektedir. Oysa ki, kredisiz ev almak ve faiz ödemeden ev sahibi olmak mümkündür. Bunun için yapılacak şey Katılımevim ailesine katılmaktır. İmece usulü çalışan ve küçük bütçelerle büyük hayalleri gerçekleştiren firmaya web sitesinden 7/24 ulaşmak mümkündür.