Başakşehir ilçesi İstanbul’un en önemli sanayi bölgelerinden biridir. İlçede yer alan İkitelli Organize Küçük Sanayi sayesinde bölgede iş olanağı fazlalaşmıştır. Bu durum buradaki emlak sektörüne yansımış ve özellikle orta gelir düzeyine sahip halkın ikamet etmesi için toplu konutların sayısını oldukça artmıştır. Haliyle halkın yarısından fazlası bu toplu konutlarda oturmakta ve kiralık ev fiyatları buna endeksli olarak çok üst düzeyde olmamaktadır.

Ancak, kira maliyeti her geçen sene artmakta bu da insanların mali açıdan zor durumda bırakabilmektedir. Bunun için en doğru ve mantıklı olan ev almak olacaktır. Böylece her ay ödemek zorunda olan kira yerine, buna yakın bir maliyet ile kendi evinin sahibi olmak mümkün olabilmektedir.

Başakşehir’de Gayrimenkul Sahibi Olma Yolları

Başakşehir satılık ev arayanlar için alternatifler sunan bir ilçedir. Bölgede hemen hemen herkesin bütçesine uygun taksitle ev alabilme imkanı bulunmaktadır. Ancak, burada dikkat edilmesi gereken şey, kişilerin ev almak için gereken maliyeti karşılayacakları finans kaynağıdır.

Banka, ev kredisi ile konut satın alınmak istenen bir finans kuruluşu olarak kabul edilse de sunduğu avantajların yanında dezavantajları da dikkate alındığında çok da mantıklı olmayacağı bilinmelidir. Banka, kredi oranına uyguladığı faiz oranları dışında konut kredisi çeken kişilere ekstra maliyetler ile evin gerçek maliyetinin çok üstünde bir fiyata ev satın alınabilmektedir.

Katılımevim Farkıyla Ev Sahibi Olmak

Başakşehirde bulunan konut fiyatları bir çok kişi için cazip gelebilir. Ancak, peşin olarak satın alabilecek çok az kişi bulunabilir. Üstelik kişiler bankaların kredi şartlarına uygun olmayabilir. Peki bu durumda kredisiz ev nasıl alınabilir?

Elbette ki en doğru yol Katılımevim ayrıcalığı ile ev almaktır. Üstelik firma faizsiz ev alabilmek için tek yoldur ve en güvenilir olanıdır.  Bütçeyi zorlamadan küçük taksitlerle üstelik istenilen herhangi bir yerden kim evini almak istemez ki? Bunun için yapılacak tek şey, bu imkanı sunan firmaya ulaşmak ve sunduğu ayrıcalıklardan faydalanmak olacaktır. Üstelik firma, sadece kendi evinde oturmak isteyenlere değil, para biriktirmeyi başaramayan kişilere de ayırabilecekleri küçük bütçeyle yatırım yapacakları evi alma fırsatı sunmaktadır.